Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3.

Zapraszamy wszystkich uczniów do założenia tego dnia dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Pokażmy, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami!

Przez tydzień będziemy również zbierać nowe kolorowe skarpetki w rozmiarach 36 – 45, które przekażemy dzieciom i młodzieży ze Stowarzyszenia Na Tak Społecznej Szkoły Podstawowej „Zakątek” na ul. Winogrady w Poznaniu.

Uczniowie klasy 4a z wychowawcą Edytą Karczewską i Motyli wolontariat

2018 Aktualności 12
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast