Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficznym Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni. 

Konkurs zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu trwał od maja do listopada 2017 r. Jego celem było uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i przekazywanie zdobytej wiedzy w najbliższym otoczeniu.

Zadaniem uczestników konkursu było fotografowanie 3 wybranych obiektów przyrodniczych w różnych porach roku. Uczniowie wypełniali też karty pracy, w których należało m. in. sporządzić mapkę terenu, na którym rosną wybrane obiekty, opisać je, narysować ich liście, owoce oraz zebrać informacje o atakujących je szkodnikach i chorobach.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 235 uczniów z 46 szkół województwa wielkopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowała grupa projektowa w skład której wchodziły uczennice:

  • Katarzyna Rucińska,

  • Oliwia Ruta,

  • Oliwia Zatońska,

  • Zuzanna Frąckowiak

  • Paulina Kaczmarek.

 

Opiekunem grupy była pani Małgorzata Philipps

 

Na zakończenie uroczystości pani Danuta Wielbowicz, dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, podziękowała Zarządowi Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, fundatorom nagród oraz wszystkim nauczycielom i kierownikom Filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu za ich zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie konkursu, a uczniom i opiekunom za udział w konkursie.

Galę zakończyło wręczenie upominków wszystkim uczestnikom konkursu oraz przedstawienie edukacyjne w wykonaniu aktorów z grupy Illuminati z Gniezna, przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Wszyscy uczniowie, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół otrzymali kalendarz na 2018 rok, w którym wykorzystano nagrodzone prace konkursowe. Gali towarzyszyła wystawa prac fotograficznych.

2018 Aktualności 26
Autor: