W minionym półroczu realizowaliśmy w całej szkole projekt ekologiczny ogłoszony przez Międzygminny Związek Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Celem jego było nauczenie/przypomnienie zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli tych, które powstają w naszych domach. Uczniowie poznawali terminy: odpady problemowe, odpady biodegradowalne.
Uczyli się, co można z nimi zrobić, np.: niepotrzebne ubrania oddać do punktu zbiórki odzieży, zużyte baterie przynieść do szkoły, podobnie jak plastikowe zakrętki, które przekazujemy potrzebującej rehabilitacji dziewczynce. W ramach projektu chętni uczniow z młodszych klas wykonali drzewo z odpadów a starsi karton na selektywną zbiórkę papieru. Choć nasze prace nie wygrały w konkursie, to uświadomiły nam, że z odpadów możemy zrobić wiele ciekawych rzeczy. W szkole zawisły również plakaty informujące o zasadach segregacji odpadów. Jest to o tyle ważna kwestia, że w naszym mieście borykamy się z problemem skażenie powietrza. Zatem zawsze lepiej posegregowane odpady oddać, niż spalać je trując nas samych.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Zgoda