Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Miesiąc temu, a dokładnie 14 grudnia 2017 roku, część naszej klasy pojechała na czterodniowe warsztaty filmowe do Kudowy Zdrój. Oprócz naszej klasy, 2b gimnazjum, pojechała z nami inna szkoła z Czerlejna.

Spotkaliśmy się na Dworcu Zachodnim w Poznaniu, stamtąd wyjechaliśmy pociągiem do Kudowy. Byliśmy zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym Orion. Pierwszego dnia, po obiedzie, mieliśmy spotkanie z malarzem – Iwanem Malińskim. Maluje on głównie obrazy historyczne. Malarz opowiedział nam trochę o swoim zawodzie oraz pokazał nam kilka swoich obrazów. 

Kolejnego dnia poszliśmy na zajęcia, na których uczyliśmy się, jak operować kamerą. Zajęcia te prowadził pan Piotr Majdrowicz. Po zajęciach pewna grupa chętnych osób udała się do szkoły podstawowej w Kudowie Zdrój, aby tam przeprowadzić wywiad z uczniami na temat ciekawych obiektów w Kudowie, które warto zwiedzić. Po ich powrocie do ośrodku obejrzeliśmy wszystkie materiały nagrane w szkole. Okazało się, że przeprowadzanie wywiadu oraz operowanie kamerą nie jest takie proste, jak się wydaje.

Następnie odbyły się zajęcia z montażu filmów. Poznaliśmy ciekawe sposoby na połączenie materiału filmowego. Przekonałam się, że montowanie filmów jest trudne oraz momentami monotonne, lecz uważam, że ta umiejętność jest bardzo przydatna.

Trochę o filmach animowanych dowiedzieliśmy się następnego dnia. Pan Robert Kuźniewski pokazał nam, jak się robi filmy animowane. Obejrzeliśmy również kilka takich krótkometrażowych filmów.

Podczas pobytu w górach zwiedziliśmy również Kaplicę Czaszek oraz Muzeum Zabawek. Gdy przyszedł czas powrotu do domu, wszyscy żałowali, że to już koniec wycieczki oraz stwierdzili, że cztery dni to zdecydowanie za krótko.

Na wyjeździe nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy, poznaliśmy ciekawych ludzi oraz cudownie spędziliśmy razem czas.

Natalia Kubiak IIB

 

 

 

 

 

 

2018 Aktualności 18
Autor: