Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Słowa zwycięskiej piosenki wyśpiewanej przez klasę 5b podczas konkursu piosenki świątecznej rozbrzmiewały echem  ostatniego dnia przed przerwą świąteczną.

22 grudnia był w naszej szkole dniem wigilii klasowych, rozmów o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia. Uczniowie odświętnie ubrani, gorączkowo przestawiali w klasach ławki szykując klasowe spotkania. Potem przy udekorowanych stołach pełnych smakołyków dzielili się wrażeniami na temat prezentów przygotowanych przez kolegów i koleżanki. 

Poszczególne grupy wiekowe spotkały się również w auli szkolnej na wzruszających  przedstawieniach przygotowanych przez naszych katechetów pana Darka Kowalczyka i panią Annę Jęsiak. Szopka przygotowana przez panią Anię przypominała o bliskim narodzeniu Jezusa.

Kolejna godzina upłynęła na spotkaniu w grupie wiekowej klas 4-6 i współzawodnictwie w prezentacji świątecznej piosenki. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż żaden utwór się nie powtórzył i każda klasa włożyła wiele wysiłku w ich przygotowanie (nauka słów, śpiewu, atrakcyjny sposób przekazu oraz elementy stroju nawiązującego do świąt). Najważniejsza jednak była atmosfera Bożego Narodzenia, którą wszyscy czuliśmy.

Ostatecznie wyróżniono następujące klasy, które otrzymały słodki upominek oraz dyplom uznania:

I miejsce – 5b

II miejsce – 4a

III miejsce – 5c

IV  miejsce – 6b

Dziękujemy pani Agnieszce Karwat oraz wychowawcom klas za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.

W przyszłym roku planujemy, aby każda klasa zaprezentowała kolędę lub pastorałkę.

 

Małgorzata Czerniawska

2017 Aktualności 28
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast