Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Małgorzata Ismail-Zade zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Świąteczna Pocztówka” organizowanym przez Fundację ARS. Głównymi celami projektu było rozwijanie talentu plastycznego dzieci i młodzieży, zachęcenie do twórczego interpretowania symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia, podtrzymanie zwyczaju własnoręcznego tworzenia ozdób świątecznych oraz wysyłania kartek okolicznościowych.

Co roku jedną z głównych nagród jest drukowanie prac dzieci w postaci prawdziwych pocztówek. Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej przygotowali przepiękne projekty. Kartka Małgosi została doceniona przez jury. Jej projekt zajął I miejsce i został wydrukowany w formie pięknej pocztówki.

Małgosia 14 grudnia wzięła udział  w uroczystym wernisażu prac konkursowych podczas którego nastąpiło rozdanie nagród – w tym pocztówek z projektem naszej uczennicy.

Informacje od Fundacji ARS

Kategoria wiekowa do 10-12 lat:

I miejsce: Małgosia Ismail-Zade lat 10,  Szkoła Podstawowa nr 78

II miejsce: Zosia Niespodziewańska lat 11, Szkoła Podstawowa nr 85

III miejsce: Kuba Strębski kl. IV,  Szkoła Podstawowa nr 5

Wyróżnienie: Dominika Nowacka kl.IV, Szkoła Podstawowa nr 34

W galerii nie tylko projekt Małgosi ale także inne wysłane na konkurs, wykonane przez naszych uczniów.

Gratulujemy!

Małgorzata Philipps i Alicja Gręda 

2017 Aktualności 18
Autor: