Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Chcemy śpiewać razem z Urszulą Sipińską „ cudownych rodziców mam”. Dziękujemy  rodzicom za upieczenie pysznych  ciast, które dziś mogliśmy sprzedać do ostatniego kawałka… oraz za przygotowanie pysznych galaretek, które też szybko się rozeszły… A dobra wiadomość jest taka, że udało się zebrać 270 złotych i 10 groszy. Pomaganie jest świetne i wchodzi w krew, dlatego przed nami kolejny „słodki czwartek”.

    Pani przewodnicząca Rady Rodziców przetarła szlaki rodzicom z innych klas, których zapraszamy do współpracy. Jeśli ktoś zechce dołączyć do naszej drużyny  i upiec ciasto lub przygotować słodki smakołyk, proszony jest o kontakt z  naszym wychowawcą  (M. Soroką) przez idziennik.
     Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy  skusili się  na słodki smakołyk i wsparli  nasz pomysł. Bez Was nasza akcja nie miałaby sensu….
Już wkrótce powiadomimy Was o kolejnej słodkiej pomocy, zbierajcie pieniądze….
                                                                                                                                    uczniowie kl.4b

A na koniec cytat od naszej wychowawczyni:
„Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.”

– Anna Ficner-Ogonowska

2017 Aktualności 14
Autor: