Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

      Akcja Edukacyjna Plusk realizowana jest przez Aquanet i cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży jak i nauczycieli.

29 listopada 2017 roku klasy 4a i 4c podczas wycieczki zwiedziły Ujęcie Wody na Dębinie, Stację Uzdatniania Wody przy ul. Dolna Wilda oraz Lewobrzeżną Oczyszczalnię Ścieków przy ul. Serbskiej. Dzieci dowiedziały się jak wykorzystujemy wodę, jak należy ją oszczędzać oraz jak należy dbać o czystość wód w rzekach i jeziorach.

Dzięki wyjazdowi wszyscy uczestnicy mogli w sposób naoczny zapoznać się z procesem uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Po zakończonej przygodzie wszyscy uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne, które są doskonałą formą przypomnienia wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole, jak i w plenerze.

Edyta Karczewska, Edyta Kolasa-Seroka, Małgorzata Philipps

 

2017 Aktualności 29
Autor: