Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

          Na ten dzień uczniowie klas pierwszych czekali z niecierpliwością.

          W czwartek, 16 listopada, odświętnie ubrani, z biretami na głowach, pod opieką wychowawczyń spotkali się w sali kolumnowej, by wziąć udział w uroczystości Pasowania na Pierwszoklasistę.

Na uroczystość przybyli: dyrektor Ewa Kubisz, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Sternal, dyrektor Domu Kultury Stokrotka Barbara Glapka, rodzice, przedstawiciele klas 1-3 i Samorządu Uczniowskiego. Po odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, po którym dyrektor Ewa Kubisz pasowała ich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu, używając do tego ogromnego ołówka, który wywarł na dzieciach duże wrażenie. Później był czas na krótkie wystąpienia zaproszonych gości, prezenty i niespodzianki dla uczniów klas pierwszych oraz pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość przebiegała w miłej, podniosłej atmosferze i na pewno zapadnie w pamięć wszystkich obecnych.

Maria Filip, Magdalena Hegyi 

2017 Aktualności 23
Autor: