18 listopada uczniowie naszej szkoły w liczbie 16 odważnych zmierzyli się z pierwszym mrozem startując z pętli Junikowo na Maltę.

Tym razem powędrowaliśmy wokół jeziora Malta, następnie weszliśmy na ścieżkę przyrodniczą Olszak I i Olszak II, gdzie na podstawie mapki próbowaliśmy odnaleźć punkty edukacyjne na ścieżce.

Weszliśmy także na górę gdzie znajduje się Mauzoleum Mielochów; budynek został odremontowany w 2006roku, natomiast ciekawostka o której niewiele osób wie; tam nagrywano teledysk poznańskiego rapera Mezo i Kasi Wilk „Sacrum” .

Dopingowaliśmy także kajakarzom, którzy trenowali przed zawodami na jeziorze Malta.

Rajd zakończył się drugim śniadaniem w Galerii Malta. Cała trasa liczyła 8,5 km które wpisaliśmy do naszych książeczek rajdowych.

Opiekunowie: Liszewska Iwona i Maria Filip

2017 Aktualności 20