Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Kilkanaście dni temu otrzymaliśmy zaproszenie na podsumowanie projektu filmowego ,,Pierwszy film”.

W zeszłym roku nakręciliśmy nasz pierwszy film pt. ,,Rutyna emeryta” w ramach MFF Ale kino! A oprócz tego uczestniczyliśmy w zdjęciach i wywiadach wykonanych podczas pokazu spektakli w DK Stokrotka.  

Samo podsumowanie odbyło się 27 października 2017r. w Puszczykowie przy Muzeum Arkadego Fiedlera. Całą klasą wraz z pięcioma osobami z klasy III b udaliśmy się na stację Junikowo, skąd pociągiem dojechaliśmy do Dworca Głównego , a następnie przejechaliśmy do Puszczykowa. Na początku weszliśmy do salki, w której dostaliśmy karty z tytułami  filmów, które mieliśmy obejrzeć i ocenić w skali od 1 do 3, gdzie 3 oznacza najwyższą ocenę.

Gdy obejrzeliśmy wszystkie filmy, oddaliśmy karty z naszymi ocenami i jury składające się z profesjonalistów zaczęło się naradzać. W tym czasie poszliśmy do Muzeum Arkadego Fiedlera i zostaliśmy oprowadzeni przez jego wnuka. W muzeum zobaczyliśmy tropikalne zwierzęta, które wyglądały jak żywe. Weszliśmy także na prototyp statku Krzysztofa Kolumba ,,Santa Monica”, wykonanego w skali 1:1.

Później wróciliśmy do sali i mieliśmy spotkanie autorskie z Robertem Kuźniewskim, który jest znanym animatorem filmów. Opowiedział nam o tym, jak animuje filmy oraz ile czasu na to poświęca. Obejrzeliśmy też jeden z jego ostatnich filmów pt. ,,Sexy Loundry”, który nakręcił w Berlinie.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników . Wygrał film, na który większość z naszej klasy głosowała. Spotkanie skończyło się o 14:00, następnie również pociągiem wróciliśmy do domu.

Marta Kubik IIb

2017 Aktualności 18
Autor: