„Poczytaj mi Przyjacielu” to projekt prowadzony od kilku lat przez bibliotekę szkolną. Polega on na tym, że uczniowie starszych klas szkoły podstawowej lub gimnazjum czytają przedszkolakom ciekawą książkę z kanonu literatury dziecięcej, a następnie prowadzą zajęcia plastyczne i ruchowe na podstawie przeczytanej lektury. W tym roku w projekcie uczestniczą uczennice klasy 6a, które 8 listopada 2017 roku odwiedziły, pod opieką Pań bibliotekarek, Przedszkole nr 36 w Poznaniu.

W dwóch grupach sześciolatków odbyły się zajęcia pod hasłem „Spotkanie z psem” na podstawie książki Micka Inkpena „Kacper”. Wszyscy uczestnicy spotkania doskonale się bawili, a dzieci wzbogaciły się o wiedzę, jak należy się zachować przy spotkaniu z nieznanym psem.

Anna Lewandowska i Dorota Mucha

2017 Aktualności 10