Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

• WYCIECZKA DO TEATRU – klasa 0A

[ngg src=”galleries” ids=”329″ display=”basic_thumbnail”]

• WARSZTATY FIZYCZNO-CHEMICZNE – klasa 0A

Sześciolatki poznały mydlane tajemnice. Wyprodukowały małe mydełka i jak zwykle świetnie się bawiliśmy.

Wychowawczynie z klasy 0A

[ngg src=”galleries” ids=”328″ display=”basic_thumbnail”]

• PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE „ZMARTWIENIE ŚNIEŻYNEK”

Przedstawienie odniosło wielki sukces, a dzieci wykazały się wybitnym kunsztem aktorskim. Świadczyły o tym gromkie brawa i błyski aparatów fotograficznych rodziców. Aby tradycji stało się zadość, do dzieci przyszedł Mikołaj przynosząc wielki worek prezentów. Była magiczna choinka i wspólne kolędowanie.

[ngg src=”galleries” ids=”327″ display=”basic_thumbnail”]

• „POCZYTAJKI” – klasa 0A

Krzewiąc czytelnictwo wśród dzieci, gościliśmy w naszej klasie mamę Tymona panią Agnieszkę, która czytała dzieciom ich ulubione przygody psa Reksia. Po wysłuchaniu bajek zaprosiliśmy panią Agnieszkę do wspólnej zabawy.

[ngg src=”galleries” ids=”326″ display=”basic_thumbnail”]

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” – tymi słowami sześciolatki rozpoczęły świętować Dzień Babci i Dziadka w klasie 0A. Na uroczystość bardzo licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków. Sześciolatki zaprezentowały dwa tańce, Kujawiaczek, oraz taniec zimowy. Zachęciliśmy babcie i dziadków do wspólnych tańców i śpiewów.

[ngg src=”galleries” ids=”325″ display=”basic_thumbnail”]

• WARSZTATY STOMATOLOGICZNE – klasa 0A

W klasie sześciolatków został przeprowadzony instruktaż higieny jamy ustnej. Celem zajęć było wyrobienie nawyku dbałości o higienę jamy ustnej, wyeliminowanie zjawiska strachu przed stomatologiem, zrozumienie potrzeby wizyty u dentysty.

[ngg src=”galleries” ids=”324″ display=”basic_thumbnail”]

• MIKOŁAJKI U SZEŚCIOLATKÓW – klasa 0A

6 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień i taki wyjątkowy dzień był w klasie sześciolatków. Dzieci po wejściu do klasy znalazły dwa ogromne prezenty pod choinką, a zdjęcia mówią same co się wtedy działo.

[ngg src=”galleries” ids=”323″ display=”basic_thumbnail”]

• Fascynująca przygoda z kolorowankami 3D w klasie 0A.

[ngg src=”galleries” ids=”322″ display=”basic_thumbnail”]

• PRZYGODA Z DYNIĄ – klasa 0A

Przedszkolaki tworzyły dyniowe kukiełki. Dynia posłużyła nam również do zabaw badawczych.

[ngg src=”galleries” ids=”321″ display=”basic_thumbnail”]

• KLASA 0A NA SZKOLNYM PLACU ZABAW

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu są świetną okazją do integracji grupy, nauki zgodnego funkcjonowania w sytuacjach zadaniowych, nawiązywania serdecznych kontaktów z rówieśnikami oraz kształtowania umiejętności współdziałania na rzecz innych. Dzieci uczą się zgodnej i bezpiecznej zabawy, dbania o bezpieczeństwo własne i innych, rozwijają sprawność fizyczną i koordynację wzrokowo-ruchową.

[ngg src=”galleries” ids=”264″ display=”basic_thumbnail”]

• ZABAWY DOWOLNE INDYWIDUALNE I GRUPOWE

Celem indywidualnych i grupowych zabaw w kącikach zainteresowań były:

– kształtowanie umiejętności społecznych

– rozwijanie umiejętności właściwego odnoszenia się do rówieśników

– stosowania zwrotów grzecznościowych w zabawie

– zgodne funkcjonowanie w zabawie

– współdziałanie podczas ćwiczeń rozwijających pamięć oraz wyobraźnię

– budowanie pozytywnego obrazu własnego ja

– przestrzeganie reguł obowiązujących w grupie

– zaspokajanie poczucia bezpieczeństwa

– odnajdywanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej

– dbanie o porządek w najbliższym otoczeniu.

[ngg src=”galleries” ids=”263″ display=”basic_thumbnail”]

• W TEATRZE

Dnia 25.10.2019r. przedszkolaki z klasy 0A zamieniły się w aktorów teatru pacynek. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które na scenie nabrały życia i stały się bohaterami mini-scenek wymyślonych przez nasze przedszkolaki. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

[ngg src=”galleries” ids=”262″ display=”basic_thumbnail”]

• ĆWICZENIA ODDECHOWE

Dbając o prawidłowy tor oddechowy dzieci z klasy 0A za pomocą słomki rozdmuchiwały plamy z farby, a następnie dorysowywały fragmenty do wydmuchanych kształtów, aby zmienić kształty w obrazki. Podczas ćwiczenia dzieci doskonaliły percepcję wzrokową, rozwijały spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową.

[ngg src=”galleries” ids=”261″ display=”basic_thumbnail”]

• PYSZNE I ZDROWE SZASZŁYKI OWOCOWE

Przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia może przybrać niecodzienną formę o czym przekonali się wychowankowie klasy 0A samodzielnie komponując i degustując przygotowane przez siebie owocowe szaszłyki.

[ngg src=”galleries” ids=”260″ display=”basic_thumbnail”]

• Jesień w przedszkolu – oddział 0A

Przedszkolaki z grupy 0A poznały „dary jesieni”, utrwalały ich nazwę i dopasowywały liść do owocu. Uzbierane przez dzieci skarby jesieni wzbogaciły nie tylko kącik plastyczny, ale także posłużyły do zabaw matematycznych. Dzięki manipulowaniu kasztanami nauka liter i zapamiętywanie ich kształtu było znacznie łatwiejsze.

[ngg src=”galleries” ids=”259″ display=”basic_thumbnail”]

Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021

Proszę zapoznać się z treścią załączników, dotyczącą egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021. harmonogram_e8_em_2021-1 komunikat_o_przyborach_e8_em_2021 komunikat_dostosowania_e8_2021 (obrazek z platformy Edupolis)
Komunikat Dyrektora