Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

Wydarzenia w roku szkolnym 2019/2020

• KLASA 0A NA SZKOLNYM PLACU ZABAW

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu są świetną okazją do integracji grupy, nauki zgodnego funkcjonowania w sytuacjach zadaniowych, nawiązywania serdecznych kontaktów z rówieśnikami oraz kształtowania umiejętności współdziałania na rzecz innych. Dzieci uczą się zgodnej i bezpiecznej zabawy, dbania o bezpieczeństwo własne i innych, rozwijają sprawność fizyczną i koordynację wzrokowo-ruchową.

• ZABAWY DOWOLNE INDYWIDUALNE I GRUPOWE

Celem indywidualnych i grupowych zabaw w kącikach zainteresowań były:

– kształtowanie umiejętności społecznych

– rozwijanie umiejętności właściwego odnoszenia się do rówieśników

– stosowania zwrotów grzecznościowych w zabawie

– zgodne funkcjonowanie w zabawie

– współdziałanie podczas ćwiczeń rozwijających pamięć oraz wyobraźnię

– budowanie pozytywnego obrazu własnego ja

– przestrzeganie reguł obowiązujących w grupie

– zaspokajanie poczucia bezpieczeństwa

– odnajdywanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej

– dbanie o porządek w najbliższym otoczeniu.

• W TEATRZE

Dnia 25.10.2019r. przedszkolaki z klasy 0A zamieniły się w aktorów teatru pacynek. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które na scenie nabrały życia i stały się bohaterami mini-scenek wymyślonych przez nasze przedszkolaki. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

• ĆWICZENIA ODDECHOWE

Dbając o prawidłowy tor oddechowy dzieci z klasy 0A za pomocą słomki rozdmuchiwały plamy z farby, a następnie dorysowywały fragmenty do wydmuchanych kształtów, aby zmienić kształty w obrazki. Podczas ćwiczenia dzieci doskonaliły percepcję wzrokową, rozwijały spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową.

• PYSZNE I ZDROWE SZASZŁYKI OWOCOWE

Przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia może przybrać niecodzienną formę o czym przekonali się wychowankowie klasy 0A samodzielnie komponując i degustując przygotowane przez siebie owocowe szaszłyki.

• Jesień w przedszkolu – oddział 0A

Przedszkolaki z grupy 0A poznały „dary jesieni”, utrwalały ich nazwę i dopasowywały liść do owocu. Uzbierane przez dzieci skarby jesieni wzbogaciły nie tylko kącik plastyczny, ale także posłużyły do zabaw matematycznych. Dzięki manipulowaniu kasztanami nauka liter i zapamiętywanie ich kształtu było znacznie łatwiejsze.

Konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Szkoły

link Regulamin konkursu fotograficznego
Rekolekcje wielkopostne

link Rekolekcje  2 - 4 marca 2020 r. - klasy 1 - 6 link Rekolekcje  2 - 4 marca 2020 r. klasy 7 - 8
Komunikat

Informujemy, że w środę 26 lutego 2020 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 7.00 – 15.00.