Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

Szkolne Koło Caritas /SKC/  jest organizacją uczniowską , która włącza się na zasadzie wolontariatu  w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. U nas  istnieje  w szkole podstawowej i gimnazjum.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: Anna Jęsiak

Spełnia ona rolę pracy wychowawczej  w szkole. Jej fundamentem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w pracę na rzecz potrzebujących.

Podstawą prawną działalności SKC jest: Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o systemie oświaty z dnia 7.09. 1991r. Rozporządzenie MENiS z 21.05. 2001r. Rozporządzenie MEN z 23.12.2008r. Ustawa z 24.04.2003r. Statut Caritas diecezjalnej.

W SKC jest miejsce dla każdego, kto chce działać na rzecz bliźnich. Główny warunek to chęć poświęcenia swojego czasu, energii i zdolności.

WYDARZENIA w roku szkolnym 2018/2019

• TYTKA CHARYTATYWNA

Podziękowanie dla Rodziców i Uczniów !

Zakończyła się zbiórka żywności, która przebiegała pod hasłem: Konkurs dla klas – Tytka charytatywna.
Spośród 25 klas, do zbiórki włączyły się aż 22, to prawdziwy rekord!! Cieszymy się, że umiemy  wspólnie pomagać. Warto podkreślić, iż najwięcej żywności zebrały klasy: 6b – 7 tytek, 3a – 6 tytek oraz 3b  – 5 tytek. Upominki trafiają już do rodzin Waszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Resztę żywności otrzymają ludzie samotni i  potrzebujący, którzy przybędą na wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się 24 grudnia na Targach Poznańskich. We czwartek podczas dużej przerwy spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie wylosujemy tę jedną, która otrzyma bon upominkowy. Może to będzie Twoja klasa. …

• Konkurs dla klas ,, Tytka Charytatywna”

Już po raz trzeci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na wypełnieniu żywnością i środkami czystości Tytki charytatywnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz osób, które przybędą na Wigilię dla bezdomnych, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W konkursie wezmą udział klasy, które zapełnią minimum jedną ,,tytkę”.

Nagrodą w konkursie jest radość płynąca z pomagania i bon w wysokości 50 zł dla wylosowanej klasy.

Większa ilość tytek zwiększa szansę na wygranie bonu.

Akcja rusza 3 grudnia i potrwa do …..

Tytki pobieramy u opiekuna Szkolnego Koła Caritas pani Anny Jęsiak.

• 50 koców

Dziękujemy za przekazane koce i śpiwory dla bezdomnych. W szkole i parafii zebraliśmy łącznie 50 sztuk. Trafiły one do potrzebujących. A. Jęsiak

• Rogale dla Michała z Komornik

11 listopada Szkolne Koło Caritas rozprowadzało w parafii Rogale Świętomarcińskie dla  kolegi Michała z Komornik. Jest bardzo poważnie chory.

• Kremówki dla Wiktora

W październiku Szkolne Koło Caritas włączyło się rozprowadzanie Kremówek Papieskich, które w tym roku rozprowadzane były na terenie szkoły i parafii na rzecz 8-letniego Wiktora wybudzanego ze śpiączki. Chłopiec jest pod opieką Fundacji Budzik.

• Konkurs z okazji Dnia Papieskiego

Z okazji Dnia Papieskiego zorganizowany został konkurs plastyczny  pt.,, Jan Paweł II Wieli Polak”.

Wśród zwycięzców  i wyróżnionych znaleźli się w klasach 1- 3 : I miejsce: Diana z 1b, II miejsce Michał z 1c, III miejsce Wojtek z 2a.W klasach 4-6 : Nina 6b, Konrad 6b, Maciej 5c.  Wyróżnienia zdobyli : Kuba z 1c, Sebastian z 1a,Oliwia z 3c, Jakub z 4c, Basia z 6a, Patrycja z 6b.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na apelu podsumowującym.

• Czary mary okulary

Zakończyliśmy zbiórkę okularów dla Afryki, organizowaną przez fundację Redemptoris missio. Zgromadziliśmy 97 par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, pomagając w ten sposób 97 osobom.
Bardzo serdecznie dziękujemy 😊
Wolontariat SKC

• „PODZIEL SIĘ CIEPŁEM PRZED ZIMĄ”

• Zjazd SKC 2018