Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas /SKC/  jest organizacją uczniowską , która włącza się na zasadzie wolontariatu  w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. U nas  istnieje  w szkole podstawowej i gimnazjum.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: Anna Jęsiak

Spełnia ona rolę pracy wychowawczej  w szkole. Jej fundamentem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w pracę na rzecz potrzebujących.

Podstawą prawną działalności SKC jest: Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o systemie oświaty z dnia 7.09. 1991r. Rozporządzenie MENiS z 21.05. 2001r. Rozporządzenie MEN z 23.12.2008r. Ustawa z 24.04.2003r. Statut Caritas diecezjalnej.

W SKC jest miejsce dla każdego, kto chce działać na rzecz bliźnich. Główny warunek to chęć poświęcenia swojego czasu, energii i zdolności.

Wyprawka szkolna 2018/2019

Wyprawka ucznia klasy pierwszej rok szkolny 18/19
Komunikat

SEKRETARIAT SZKOŁY W DNIACH OD 30 LIPCA 2018r. DO 14 SIERPNIA 2018r. BĘDZIE NIECZYNNY - PRZERWA URLOPOWA