Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

Kampania SZACUN DLA ZAWODOWCÓW

Działania podejmowane w ramach kampanii

Kampania „Szacun dla zawodowców” to akcja, która ma na celu rozpropagowanie w poznańskim regionie szkolnictwa zawodowego. Przeprowadzono ją dwukrotnie, po raz pierwszy w 2015 roku i w trakcie obydwu kampanii przeprowadzono szereg akcji zachęcających uczniów gimnazjów do aktywnego włączenia się w nasze działania. Prowadzono szeroko zakrojoną reklamę dostępnych w Poznaniu 22 szkół zawodowych, a zwieńczeniem tych działań była Arena Zawodów, która miała miejsce pierwszego kwietnia 2016 roku w poznańskiej Arenie, podczas to, której fachowcy zaprezentowali młodzieży 62 profesje możliwe do zdobycia w poznańskich placówkach. Dodatkowo doradcy zawodowi przeprowadzali z gimnazjalistami testy predyspozycji zawodowych i pomagali sprawdzać, jakie zdolności mają uczniowie i w jakich kierunkach powinni się kształcić, doradzali także rodzicom, jak pomagać dzieciom przy podejmowaniu decyzji o przyszłej pracy. Prowadzono także akcje informacyjne i konkursy dostępne na stronie internetowej („Szacun dla zawodowców” – zawodowcy.poznan.pl) i nagłaśniane przez media społecznościowe. Odrębnym działaniem były Konferencje „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu”, które przygotowano dla uczniów gimnazjów, a w trakcie, których młodzi ludzie chwalili się prezentacjami wykonanymi specjalnie na tę okazję. Odbyło się pięć edycji konferencji. Były to zapisy ich wysiłków, jakie podejmowali, by z bliska przyjrzeć się różnym profesjom- uczniowie odwiedzali banki, korporacje, duże fabryki, ale też warsztaty rzemieślników czy niewielkie restauracje. Pokazywano także na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego portrety ludzi, którzy ukończyli szkoły zawodowe i osiągnęli przy tym poważne sukcesy na skalę województwa czy kraju. Mowa na przykład o sportowcu i pośle na Sejm RP Szymonie Ziółkowskim czy znanym nie tylko w Poznaniu wytwórcy wyrobów wędliniarskich Andrzeju Bystrym.

Informacja_o_akcji_Szacun dla zawodowców

Podziękowanie za udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i pozdrawiamy serdecznie 😊 Katarzyna Marchlewicz i Agnieszka Karwat Bohateron-dyplom-szkola-podstawowa-nr-78-im.-prof.-wiktora-degi-w-Poznaniu

ŚWIETLICOWY TALENT SHOW 2021