Kampania SZACUN DLA ZAWODOWCÓW

Działania podejmowane w ramach kampanii

Kampania „Szacun dla zawodowców” to akcja, która ma na celu rozpropagowanie w poznańskim regionie szkolnictwa zawodowego. Przeprowadzono ją dwukrotnie, po raz pierwszy w 2015 roku i w trakcie obydwu kampanii przeprowadzono szereg akcji zachęcających uczniów gimnazjów do aktywnego włączenia się w nasze działania. Prowadzono szeroko zakrojoną reklamę dostępnych w Poznaniu 22 szkół zawodowych, a zwieńczeniem tych działań była Arena Zawodów, która miała miejsce pierwszego kwietnia 2016 roku w poznańskiej Arenie, podczas to, której fachowcy zaprezentowali młodzieży 62 profesje możliwe do zdobycia w poznańskich placówkach. Dodatkowo doradcy zawodowi przeprowadzali z gimnazjalistami testy predyspozycji zawodowych i pomagali sprawdzać, jakie zdolności mają uczniowie i w jakich kierunkach powinni się kształcić, doradzali także rodzicom, jak pomagać dzieciom przy podejmowaniu decyzji o przyszłej pracy. Prowadzono także akcje informacyjne i konkursy dostępne na stronie internetowej („Szacun dla zawodowców” – zawodowcy.poznan.pl) i nagłaśniane przez media społecznościowe. Odrębnym działaniem były Konferencje „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu”, które przygotowano dla uczniów gimnazjów, a w trakcie, których młodzi ludzie chwalili się prezentacjami wykonanymi specjalnie na tę okazję. Odbyło się pięć edycji konferencji. Były to zapisy ich wysiłków, jakie podejmowali, by z bliska przyjrzeć się różnym profesjom- uczniowie odwiedzali banki, korporacje, duże fabryki, ale też warsztaty rzemieślników czy niewielkie restauracje. Pokazywano także na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego portrety ludzi, którzy ukończyli szkoły zawodowe i osiągnęli przy tym poważne sukcesy na skalę województwa czy kraju. Mowa na przykład o sportowcu i pośle na Sejm RP Szymonie Ziółkowskim czy znanym nie tylko w Poznaniu wytwórcy wyrobów wędliniarskich Andrzeju Bystrym.

Informacja_o_akcji_Szacun dla zawodowców

XIV Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim  „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”

XIV Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”

W poniedziałek, 10 stycznia 2022 r. odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły. Do etapu finałowego zakwalifikowali się: - Maciej Warot z kl. 8a - Jan Chrzanowiecki z...