Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

 

Znalezione obrazy dla zapytania świetlica szkolna

Świetlica szkolna

 czynna codziennie w godzinach od 6.45 do 17.00.

Pan nauczycieli świetlicy szkolnej obowiązujący od 4 lutego 2019r.

Plan nauczycieli świetlicy 2018/19

Plan pracy świetlicy 2018/2019

 

 KAŻDEGO DNIA DZIECI MAJĄ MOŻLIWOŚĆ:

 • odrobienia zadań domowych w oddzielnej sali

 • uczestniczenia w zajęciach sportowych w ramach strefy 13.30-16.30

 • udziału w projektach

 • korzystania z biblioteki szkolnej oraz jej zasobów

 • uczestniczenia w zabawach i grach logopedycznych

 • uczestniczenia w zorganizowanych zajęciach zgodnie
  z realizowaną aktywnością tygodnia
                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

   Obowiązkiem każdego ucznia przebywającego w świetlicy szkolnej jest udział w zajęciach zaplanowanych lub z braku zainteresowania takowymi nieprzeszkadzanie w ich organizacji i przeprowadzeniu.

   WYDARZENIA w roku szkolnym 2018/2019

 • CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Kontynuując obchody Dnia Babci i Dziadka, 7 lutego w czytelni szkolnej biblioteki odbyło się spotkanie w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia”, w którym wzięli udział dziadkowie i babcie naszych Świetliczaków. Dzięki współpracy biblioteki ze świetlicą szkolną mogliśmy w kameralnym, spokojnym zakątku naszej szkoły zorganizować wydarzenie, podczas którego poprzez słuchanie ulubionych bajek i baśni naszym podopiecznym proponowaliśmy bliski kontakt z książką. Najmłodsi uważnie słuchali, rozbudzając swoją ciekawość i wyobraźnię. Tematyka czytanych pozycji książkowych była różnorodna, od baśni po utwory wierszowane. Na zakończenie spotkania, jeden z uczniów odczytał alfabetyczne życzenia dla Babć i Dziadków, a każdy z gości otrzymał dyplom uznania za udział w akcji „Czytanie łączy pokolenia” oraz różę w podziękowaniu za przybycie.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla obu stron. Wnuki na wiele sposobów okazują miłość Babciom i Dziadkom, Ci ze łzą w oku dziękują i rozpieszczają. Nasze Świetliczaki w formie upominku przygotowały ziołowe sole do kąpieli dla Babci i Dziadka. Tuż przed feriami gościła u nas jedna z mam, która już po raz kolejny poprowadziła dla najmłodszych warsztaty z kosmetyki naturalnej. Świetlica pachniała ziołami, olejkami i cytrusami. Każdy chętny Świetliczak własnoręcznie skomponował mieszankę odprężających soli. W komplecie do prezentu dzieci wykonywały laurki oraz redagowały z serca płynące życzenia. Oprócz tego, podjęliśmy akcję wysłania laurek dla samotnych starszych osób przebywających w domach opieki, oraz do ościennych Domów Kultury, w których działają Kluby Seniora. Mamy nadzieję, że tym małym gestem uczennice i uczniowie z naszej świetlicy działającej w SP nr 78 w Poznaniu sprawili, że na twarzach wszystkich Babć i Dziadków zagościł uśmiech.

 • WYNIKI JESIENNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

   Nadszedł czas ogłoszenia wyników plastycznego konkursu jesiennego.
Jesień, to piękna pora roku, która zachęca do tego aby ją utrwalić na pracach plastycznych wykonanych różnymi technikami. Świetlica szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Nasza piękna, polska jesień” i przez cały listopad uczniowie naszej szkoły mogli przynosić prace na konkurs. Na holu szkoły zostały wystawione 44 prace. Każdy miał okazję do zagłosowania na najciekawsze według niego dzieła artystyczne. Każde inne, niepowtarzalne, wyjątkowe, zadziwiające techniką wykonania.

I miejsce „Liście” Jakub Czyż z kl 1c
II miejsce „Czarownica z dyni” Kalina Zalewska z kl. 1b

Mateusz Buk z kl. 1c

III miejsce „Las” Julia Wojciechowska  z kl. 1a
IV miejsce „Pani Jesień „ Sebastian Karbowski z kl. 1a
IV miejsce „Wiewiórka” Wojciech Jackowski z kl. 1c

Zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za ciekawe prace

 

 

 • Świąteczne warsztaty w świetlicy

  4 grudnia na terenie świetlicy zorganizowane zostały kolejne warsztaty, tym razem poświęcone wykonaniu ozdobnych wianuszków świątecznych na stół i drzwi. Prace przygotowawcze rozpoczęły się tydzień wcześniej. Dopracowanie wyrobów odbyło się pod dyrygenturą pani Marioli, która po raz kolejny poprowadziła Świetliczaki w świat umiejętności tworzenia rzeczy pięknych.
   Ogromne zaangażowanie dzieci dało nam, wychowawcom wiele radości i doping do organizowania wciąż nowych spotkań artystycznych.
   Piękne ozdoby były wystawione na stoisku świetlicy podczas świątecznego kiermaszu, który odbył się 7 grudnia w naszej szkole. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na RR oraz na cel charytatywny.

 • WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE – PODSUMOWANIE PROJEKTU „ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI”

  28 listopada uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Zakręceni w przestrzeni”, wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach architektonicznych „Laboratorium architektury”.   Gościliśmy panią Magdalenę Storożenko – architektkę, która poprowadziła całe spotkanie oraz panią Agnieszkę Rafalską, kierownika projektu WSPÓLNIE Fundacja LafargeHolcim. Warsztaty zostały zorganizowane w formie nagrody za największą ilość wysłanych prac konkursowych z naszej szkoły.

              To warsztaty, podczas których dzieci poznały czym jest architektura i doświadczyły jej projektując swoje wymarzone domy i miasta. Spotkanie odbyło się w dwóch  grupach wiekowych – uczniowie do klasy 6 poznali na czym polega praca architekta, czym architekci mogą się inspirować w swojej pracy.  Młodzież z klas 7-8 oraz ostatnich klas gimnazjum poznali czym jest design i tworzyli moodboardy. Obie grupy obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z nietypowymi projektami domów oraz zdjęciami tych budowli, między innymi dom w kształcie motyla lub dom całkowicie schowany pod ziemią, z ogrodem nad domem. Dzięki tym warsztatom nieoceniona okazała się umiejętność pracy   w zespole – ponieważ na końcu zajęć uczniowie wykonywali swoje projekty w grupach 5 osobowych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie na holu szkoły. Zapraszam do ich oglądania.

              Franciszek Kubiak, uczeń klasy 3b został laureatem konkursu plastycznego w kategorii uczniów klas 1-4. Oficjalnie został nagrodzony zestawem klocków Lego Architekt, dyplomem oraz książką, która dostarczy chłopcu inspiracji do projektowania przestrzeni i budynków. Gratulujemy J

  Anna Szczepaniak

 • NIEPODLEGŁA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

„Polska – moja Ojczyzna”
Maria Konopnicka
A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastowską chatą była,
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła.

               

    W czasie przygotowań do obchodów 100 lecia niepodległości Polski, nasze Świetliczaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem w wykonanie wielu ciekawych prac plastycznych. Uczestniczyły również w przygotowanych przez nas pogadankach na tematy związane z patriotyzmem i Polską – naszą Ojczyzną.

    „Polska oczami Świetliczaków” jest jedną z tych prac, która powstała po wysłuchaniu legend i szeregu wierszy z książki pt „Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce” autorstwa Pauliny Wojtkowiak-Skóry. Przeprowadzone zostały warsztaty z robienia rozetek, kokard i kotylionów, herbu Polski i flag. Dzieci wspaniale się zintegrowały podczas pracy plastycznej przy kolorowance XXL, na której zaznaczone były kontury naszego państwa oraz charakterystyczne dla miast miejsca. Hol przy świetlicy szkolnej był udekorowany patriotyczną gazetką, wykonaną przez dzieci flagą Polski w rozmiarze XL, kotylionami i informacjami dotyczącymi wybitnych Polaków.

   Świetliczaki wzięły udział w akcji „100 kartek na 100 rocznicę Niepodległości”. To akcja, która została skierowana do wszystkich świetlic w całej Polsce. Miała na celu wysłanie do innych świetlic kartki pocztowej ze swojego miasta wraz z  życzeniami. I tak powstała mapa Polski, na której do dnia dzisiejszego skrupulatnie naklejane są kolejne kartki, które przychodzą do naszej świetlicy.

     

                                                                      

 • Uwaga! Głosujemy!

  OD 19.11.2018 można a nawet trzeba😊 oddać głosy na filmik nakręcony przez uczniów NASZEJ SZKOŁY promujący aktywność fizyczną. Filmik bierze udział w programie „DZIECIAKI DO RAKIET”.
      70 szkół wygrywa profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli.

  Warto głosować???? OCZYWIŚCIE, ŻE WARTO !!!!!!!!!!

  Damy radę ???? OCZYWIŚCIE, ŻE RAZEM DAMY RADĘ !!!

  GŁOSUJEMY CODZIENNIE DO 18.12.2018 !!! KLIKAJĄC TYLKO  NA „GŁOSUJ” !!!  

  STARTUJEMY  https://dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/532/szkola-podstawowa-nr-78

 • Temat: Konkurs

 • Temat: Konkurs na nazwę i logo świetlicy

 • Temat: Jesienne warsztaty w świetlicy szkolnej

 

 

 • Temat : DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

   W związku z Dniem Chłopaka, chętni chłopcy z klas 1-4, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej, mieli dziś okazję uczestniczyć w wycieczce do… kina.  Kino „Bułgarska” to małe, kameralne kino, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera. Właściciel kina wprowadził chłopców w magię seansu, opowiedział fabułę filmu, który miał być wyświetlony, wraz z dziećmi nazwał poszczególne elementy znajdujące się na sali, zwrócił uwagę na serce kina – salę projekcyjną. Obiecał, że przy następnej wizycie zaprowadzi nas do małego muzeum, w którym zobaczymy… no właśnie i tu niespodzianka.
    Tym czasem dziś kinomaniacy obejrzeli film pt „Biały Kieł”, adaptację słynnej książki Jack’a Londona o tym samym tytule. To historia o dzikim zwierzęciu, które potrafiło się odwdzięczyć za okazane mu dobro. Był sobie wilk…

Alicja Gręda, Anna Szczepaniak