Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu

Rok szkolny 2019/2020

Pierwsze tygodnie zajęć za nami. Otaczający nas świat jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają eksperymenty. W pierwszych tygodniach zajęć dzieci miały szansę poprzez zabawę sprawdzić, jak działają zmysły. Wiemy, że ostrzegają, dostarczają wielu ważnych informacji, umożliwiają poznanie rzeczywistości. Uczestniczyć w zajęciach na których przypomniane zostały cechy figur geometrycznych, a uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością mierząc się z tangramami. Dzieci posiadają także ogromną wiedzą z zakresu rozpoznawania gatunków drzew i krzewów polskich parków i lasów.

Bez problemu przyporządkowały owoce do poszczególnych gatunków. Na koniec tych zajęć stworzyły prace z wykorzystaniem darów jesieni. Podczas zajęć dzieci miały także możliwość dowiedzieć się na czym polega zjawisko napięcia powierzchniowego i nie tylko. Doświadczania są podstawą ich rozwoju i nauki. To poprzez eksperymentowanie i doświadczanie poznają prawa przyrody. Wiedza i umiejętności zdobywane w ten właśnie sposób na długo zapadają w pamięć. Pozwalając dzieciom doświadczać i eksperymentować zachęcamy je do działania, pokazujemy, że to, co się dzieje wokół nas możemy wytłumaczyć. Zachęcamy je do stawiania pytań, ale także i do szukania na nie odpowiedzi.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAJĘCIA.

Małgorzata Philipps i Joanna Tomczak

Zajęcia chemiczne

Starsi – młodszym – warsztaty chemiczne podczas Dni Nauki.

NOC NAUKOWCÓW 2018

OPIS udział w AQUANET wycieczka Akcji Edukacyjnej Plusk

Drzwi otwarte – Spotkanie z chemią

Warsztaty 18-19

Marzec miesiącem matematyki Chemia w liczbach

PODSUMOWANIE projekt Maria Skłodowska Curie

Wystawa prac Dbajmy o naszą PLANETĘ

Konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Szkoły

link Regulamin konkursu fotograficznego
Rekolekcje wielkopostne

link Rekolekcje  2 - 4 marca 2020 r. - klasy 1 - 6 link Rekolekcje  2 - 4 marca 2020 r. klasy 7 - 8
Komunikat

Informujemy, że w środę 26 lutego 2020 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 7.00 – 15.00.