W tym roku przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się 11 października. Obecni oraz emerytowani nauczyciele, a także pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć krótką część artystyczną przygotowaną przez nas – uczniów klas 6, 7 oraz 8 oraz opiekunki SU. Na widowni zasiadły również dzieci z zerówki i świetliczaki. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, Ewy Kubisz, w którym nie zabrakło życzeń dla pedagogów oraz pracowników.

Następnie odegraliśmy kilka scenek pokazujących nauczyciela oraz to, co się o nim myśli z perspektyw różnych osób. Śmiech oglądających oraz rzęsiste brawa to dla nas największa nagroda. Zwieńczeniem naszego wystąpienia było wręczenie skromnych upominków, które własnoręcznie przygotowywaliśmy podczas długich przerw pod czujnym okiem pani Alicji Grędy. Postanowiliśmy wystąpić jeszcze raz – 23 października, tym razem przed naszymi rodzicami. Przedstawienie wywołało mnóstwo uśmiechów, więc mamy nadzieję, że byli z nas dumni.

SU Szkolni Demokraci

2019 Aktualności 28