„Rowerem do szkoły” to projekt finansowany ze środków Miasta Poznania i realizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Miał na celu edukację rowerową oraz rozwój ruchu rowerowego wśród uczniów. Zajęcia odbywały się 07.10.2019 (część praktyczna) i 18 oraz  21.10.2019 (część teoretyczna). Udział w projekcie i zajęciach były bezpłatny.

Program  obejmował:

1. Zajęcia teoretyczne (2 x 45 min.) w klasach 4-6 nt. m.in. zalet roweru jako środka transportu oraz zasad bezpieczeństwa i przepisów w formie pokazu slajdów z elementami warsztatów, zwieńczonego quizem z nagrodami.

2. Zajęcia praktyczne (2 x 45 min.) klasy 4 – 8 odbywały się na boisku szkoły oraz w jej okolicy, na ulicach– mające na celu zwiększenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa oraz pewności jazdy w prawdziwych warunkach drogowych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie , a rodzicom za pomoc w organizacji.

Anna Słomka , Alicja Gręda

2019 Aktualności 22