Podczas obchodów Tygodnia Języka Ojczystego, dzieci Świetliczaki miały okazję do włączenia się w działania, które zostały podjęte przez wychowawczynie świetlicy szkolnej. Oprócz gier edukacyjnych typu; Scrabble; Opowiem ci mamo; Od głoski do wyrazu; Puzzle alfabetyczne i innych, dzieci wykazały się umiejętnościami plastycznymi oraz wyobraźnią tworząc; Alfoludki z liter alfabetu i Węża alfabetycznego, Wszystkie prace można oglądać na holu przy świetlicy.

Przez cały tydzień rozwiązywane były krzyżówki o tematyce polonistycznej, dzieci uczyły się wierszy nasyconych dwuznakami, głoskami szumiącymi i syczącymi łamiąc języki, słuchały czytanych legend polskich i same tworzyły opowiadania na podstawie ilustracji. Ogromną furorę zrobiły warsztaty krawieckie prowadzone przez jedną z mam Świetliczaków. 5 dni najmłodsi kroili materiał i szyli kolejne litery alfabetu, cierpliwie wypychając je włókniną. Teraz piękne wytwory zdobią salę świetlicy szkolnej. Już niedługo ogłosimy zwycięzcę konkursu plastycznego, w którym uczestniczyli chętni uczniowie klas 1-3 SP. Tematem pracy było zilustrowanie dowolnego wiersza Jana Brzechwy i wykonanie jej dowolną techniką.
Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 11