Obchody Tygodnia Języka Ojczystego w naszej szkole zainaugurował dnia 22 lutego 2019 roku KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Wzięli w nim udział następujący uczniowie, którzy zaprezentowali wysoki poziom interpretacji tekstu.

4A

Wiktoria Brzeskwiniewicz

III b

Julia Dawidowska oraz Alicja Bartkowiak

Jury w składzie Monika Pszczółkowska, Aneta Chojan oraz Małgorzata Czerniawska miało niełatwy orzech do zgryzienia.

Brawo dla odważnych uczestników. Kto popisał się najlepszą interpretacja tekstu okaże się w piątek 1 marca 2019 roku na podsumowaniu Tygodnia Języka Ojczystego. Pan Andrzej Bartkowiak przygotował dla Was ciekawe zadania. Nie zapomnijcie o strojach ulubionych postaci literackich.

Pani Jola Jankowska oraz Emilia  Prusińska wyłoniły już zwycięzców konkursu pięknego czytania w klasach 1-3. Jutro pani Justyna Socha           i pani Beata Wraga wraz z panią Moniką Soroką podczas Drzwi Otwartych przeprowadzą konkurs recytatorski dla klas 1-3, pani Maria Filip uczy kaligrafii, a panie Sylwia Najewska-Szeszuła i Dorota Dulat uczą klasy 8 oraz III gimnazjum tańczyć poloneza podczas lekcji wychowania fizycznego. Na przyszłe bale przyda się jak znalazł. W bibliotece podczas konkursu scrabble pocą się odważni przedstawiciele każdej z klas-szukają słów.

Motywuje ich Pani Anna Lewandowska. Finały już niebawem W świetlicy uczniowie klas 1-3 już wyszywali literki oraz rozwiązywali krzyżówki łamigłówki.

Przed nami konkursy dla klas starszych: recytatorski (26 lutego) oraz ortograficzny (27 lutego), a na koniec kahoot z poznanych frazeologizmów. Poloniści już pracują nad  przebiegiem wszystkich konkursów.

Podczas lekcji języka polskiego trwają prace nad opowiadaniami z użyciem frazeologizmów oraz tworzeniem dekoracji na drzwi klas. Wychowawcy i poloniści mają napięty grafik działań. Martwią się czy zdążą na czas. Tworzymy wszak opowiadania oraz gry ortograficzne Czytamy też młodszym i głośno na korytarzu. Są już pierwsze punkty w konkursach. Liczymy na więcej.

Pani Słomka podczas lekcji pilnuje pracy nad projektem okładki książki, a pan Jóźwiak nad projektem słów. Pani Mirka Dancewicz na historii opowiada o laureatach nagród Nobla , pani Marchlewicz o historii dotyczącej czasów kiedy nie wszyscy mogli mówić w ojczystym języku. Dowiecie się pewnie jak to niedaleko Poznania w pewnej szkole dzieci ich rodzice protestowali przeciwko działaniom zaborców.

No i nie  zapomnijcie! Pani Małgosia Philipps i Joanna Tomczak zbierają książki waszego dzieciństwa.

Na najaktywniejszych czekają wszak nagrody ufundowane przez Waszych rodziców.

Wasi Nauczyciele

2019 Aktualności 26