Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece szkolnej artystów plastyków, którzy w dniu 5 października 2018 poprowadzili warsztaty dla uczniów naszej szkoły. Klasa 8 a uczestniczyła w zajęciach pt. „Księga podróżnika marzeń i wspomnień”, a klasa 7 b w warsztacie zatytułowanym „A z wazonów wypływała zima…”.

Oba warsztaty były dla młodzieży szansą na bezpośrednie spotkanie z książką artystyczną, na znalezienie narzędzi, dzięki którym można wyrazić siebie, na inspirującą zabawę z formą. Uczniowie pracowali w grupach tworząc z nietypowych materiałów, równie nietypowe książki harmonijkowe oraz plakaty. Prace plastyczne będą w najbliższym czasie eksponowane w czytelni, a najciekawsze powędrują na wystawę zorganizowaną przez Centrum Sztuki Dziecka.

2018 Aktualności 11