„Zakamarki”, to wydawnictwo, które wydaje same książkowe przeboje (m.in. ”Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”). Specjalizuje się w literaturze skandynawskiej. Jedną z ciekawszych serii, która w Polsce została wydana przez „Zakamarki” jest „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” autorstwa Martina Widmarka. W dniu 21.10.2017 r. odwiedził szkolną bibliotekę przedstawiciel wydawnictwa, pan Marcin Głowiński, który na podstawie wymienionej serii poprowadził wspaniałe zajęcia dla klas czwartych.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały fragmentów książek, odkodowywały szyfry, badały stare mapy. Zaciekawienie uczniów wzbudziły również inne książki „Zakamarków”, które w swoich zbiorach posiada biblioteka szkolna. Dziękujemy panu Marcinowi za ciekawą promocję literatury.

Anna Lewandowska

2017 Aktualności 27