Tydzień Języków Obcych

23– 27 października 2017

Temat przewodni: ‘Let’s learn and play together’

‘Wir spielen und lernen zusammen’

‘ Bawmy się i uczmy razem’.

Tydzień językowy odbył się w naszej szkole już po raz szósty. Uczniowie szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego. Oraz lekcjach przygotowanych przez uczniów klasy 7c.

‘Proverbs’ – ‘Przysłowie prawdę ci powie’

Sporych emocji dostarczyło uczniom zadanie polegające na szukaniu elementów przysłów w języku angielskim poumieszczanych na różnych piętrach naszej szkoły. Uczestnicy zadania, którzy przetłumaczyli przysłowia i poprawnie wypełnili kupony konkursowe brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

„Let’s sing and dance along.”  „Śpiewajmy i tańczmy razem.” – Projekt realizowany na lekcjach wychowawczych.

Zadaniem poszczególnych klas było przygotowanie utworu w wersji anglojęzycznej i zaprezentowanie go podczas Apelu Podsumowującego TJO. Jury oceniając występy podjęło decyzję o przyznaniu nagród.

Najlepiej zadanie wykonała klasa 5c.Na drugim miejscu uplasowała się klasa 6b a na trzecim klasa 6a.

Konkurs ‘Spelling master’ — Mistrz Literowania

W konkursie Spelling Master uczestniczyli wszyscy uczniowie klas czwartych. Wielkie emocje towarzyszyły czwartoklasistom podczas rozwiązywania konkursowych zadań. Po dwóch trudnych i wymagających etapach wyłonili się ci najlepsi. Oto nasze nowe talenty:

Mistrzem Literowania został Krzyś Narożniak z klasy 4D, zajmując pierwsze miejsce w konkursie.

Wicemistrzem Literowania został Maciej Mazur z klasy 4C, zajmując drugie miejsce.

Mistrzynią Literowania Ula Pieńczak z klasy 4D, zajmując trzecie miejsce.

‘My favourite singer(s)’ – ‘ Mój ulubiony piosenkarz lub zaspól muzyczny.’ konkurs na lapbook

Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace, wykazując się wiedzą, pomysłowością a także znajomością języka angielskiego.

I m-ce  Magdalena Mikołajczak i Barbara Nowak  kl 5a

II m-ce Agata Derda i Kinga Janczarska  kl 6a

III m-ce Katarzyna Rucińska kl 6b

Projekt ‘Teach my little friend ‘– ‘Naucz swojego młodszego kolegę’

W ramach tego projektu uczniowie klasy 7c przygotowali lekcje dla młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie klas 5tych i 6tych rywalizowali ze sobą rozwiązując interaktywne quizy na platformie online. Tematami quizów były różnego rodzaju sporty oraz wiedza dotycząca krajów europejskich. Zwycięskie drużyny z poszczególnych klas otrzymały ‘słodkie’ nagrody.
Dla uczniów klas młodszych młodzi nauczyciele przygotowali krzyżówki oraz atrakcyjne  mini lekcje.

Obchodom TJO towarzyszyła muzyka oraz taniec zaprezentowany przez uczennice klasy II gimnazjum. W czwartek 26 października podczas dużej przerwy na sali kolumnowej odbył się przyspieszony kurs tańca.
Muzyka oraz pokazy taneczne uświetniły także apel podsumowujący Tydzień Języków Obcych dla klas 4-6.Uczniowie biorący w nim udział mogli odświeżyć
i utrwalić układy taneczne oraz radośnie przeżyć wspólne chwile na zakończenie tegorocznego wydarzenia językowego.

W holu szkoły na parterze można było podziwiać prace uczniów na wystawie.

Na gimnazjalistów i uczniów klas siódmych czekały przygotowane konkursy, dyktanda, łamigłówki.

W tym roku odbyły się dwa konkursy interaktywne przeprowadzone za pomocą aplikacji Quizizz. Wszyscy uczniowie mogli zmierzyć swoje siły w dwóch konkursach: językoznawczym oraz krajoznawczym. Odpowiedzi na pytania w obu konkursach udzielali w zespołach dwuosobowych, a do wyniku liczyła się zarówno poprawność odpowiedzi, jak i szybkość ich udzielania.

Podsumowanie konkursu lingwistycznego „Z przymrużeniem Oka” wyłoniło następujących zwycięzców:

Klasy 7 SP: Jakub Czyż i Wiktor Matz (kl. 7B)

Klasy II gimnazjum: Amadeusz Terczewski i Wojciech Mendlikowski (kl. IIA)

Klasy III gimnazjum: Laura Graetzer i Weronika Dembińska (kl. IIIB)

Natomiast podsumowanie konkursu krajoznawczego na temat wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych wyłoniło następujących zwycięzców:

Klasy 7 SP: Jakub Dzierzkiewicz i Andrzej Michalak (kl. 7C)

Klasy II gimnazjum: Alicja Bartkowiak i Marta Kubik (kl. IIB)

Klasy III gimnazjum: Barbara Szymańska (kl. IIIB)

Już po raz szósty odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. W IV edycji tego konkursu wzięło udział 7 zespołów dwuosobowych z każdej klasy gimnazjalnej oraz siódmej jeden zespół. Drużyna musiała zmierzyć się z zestawem konkursowym składającym się z dwóch części. Najpierw uczniowie dopasowywali prezentowane znane miejsca oraz osoby, a także musieli do znanych produktów dopisać kraj ich pochodzenia. Następnie zmierzyli się z testem wiedzy ogólnej na temat krajów niemieckojęzycznych.

I miejsce zajęli: Jakub Dzierzkiewicz, Franciszek Kowalski (kl. 7C)

II miejsce zajęły: Anna Modrzyńska, Patrycja Pietraszkiewicz (kl. IIB)

III miejsce zajęli: Wiktor Matz, Jakub Tomczak (kl. 7B)

27 października i 16 listopada podczas apeli podsumowujących Tydzień Języków Obcych uczniowie otrzymali nagrody, których zakup był możliwy dzięki hojności Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział
w różnorodnych konkurencjach i obchodach Tygodnia Języków Obcych.

ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!!

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

2017 Aktualności 20