Jak powstaje książka? Kiedy Pan napisał pierwsze opowiadanie? Skąd się biorą pomysły?

Na te i inne pytania uczniów klas drugich SP odpowiadał w bibliotece szkolnej znany pisarz i tłumacz Pan Marcin Mortka, autor m.in. serii książek o  przygodach wikinga Tappiego. Dzieci wysłuchały opowieści o przedziwnych istotach, które według Skandynawów można spotkać na dalekiej północy. W wyobraźni wędrowały wraz z Tappim po Szepczących Lasach, Mruczących Górach, Szumiących Morzach i innych magicznych miejscach.

Nasz gość został obdarowany pięknym upominkami wykonanymi przez dzieci, pod kierunkiem Pań wychowawczyń. Po spotkaniu, posiadane przez bibliotekę książki autorstwa Pana Mortki, w mgnieniu oka znalazły czytelników.

Anna Lewandowska, Dorota Mucha

2017 Aktualności 14